Иконската Bottega Veneta The Pouch Bag, потпишана од Даниел Ли, стана една од најголемите трендови оваа година, со тоа што модната елита и инфлуесерките од целиот свет постојано ја носат…

Интересно дизајнираната клач чанта ја редефинираше италијанската модна куќа, а пред почетокот на празничната сезона, овој додаток доаѓа во помала верзија. Придружувајќи се на трендот на мали торби, брендот Bottega Veneta го намали својот славен аксесоар во рачна варијанта која доаѓа со кожен ремен и може да се носи околу вратот или рачниот зглоб.

Идеална за вашите секојдневни потреби, оваа торба е совршена за вечерни излегувања и успешно ќе ја крене секоја модна комбинација на едно ново ниво.

Се разбира, парчето е создадено од луксузната кожа Bottega Veneta.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објава>> Давор Кешќец-уметникот кој му дава нов изглед на нашиот град <<
Следна објаваЗелена архитектура за зачувување на животната средина!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР