Романтиката доби ново толкување оваа есен.

Транспарентните фустани од деликатни тантели налик на ноќници се комбинираат со капути во класичен крој, а стилиот го добива печатот благодарение на модните додатоци – чевли со платформи и стилски чанти.

За ваков изглед погледнете во галеријата со фотографии …

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРозовите фустани се совршен избор за празничните забави!
Следна објаваНов изглед во дневната соба!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР