Ако постои некој начин како веднаш да ја кренете вашата зимска облека на друго ниво, тоа е изглед обоен во розова боја.

Модните писти беа преплавени со розови нијанси за сезоната есен / зима 2019 година, па скоро сите модни дами, во некаква форма, ги вклучија во нивната зимска гардероба.

Најпопуларни од сите розови модни парчиња, секако, се фустаните. Од свилените до wrap или во набран стил, без оглед за кој розов фустан да се одлучите за следните празнични денови, сигурни сме дека сите погледи во собата ќе бидат вперени во вас.

Во продолжение, погледнете ги розовите изданија на популарните модни блогерки и добијте инспирација за вашиот розов изглед.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБоја на есента – маслиново зелена!
Следна објаваИнспирација- нова романтика!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР