Маслиново-зелена е боја на есента!

Оваа боја најдобро се комбинирана со темно кафеана, жолта и беж боја.

Комбинацијата на маслиново-зелена со светло розова или црвена боја ќе биде апсолутно најнеочекувана – идеална за посебни излегувања.

Што се однесува до самите модни парчиња, оваа есен треба да се обрне внимание на кожните фустани, обемните јакни во стилот на Прада, чизми (како бренд на Клои), како и кошули, торба панталони и најлонски ранци.

Избравме неколку најубавите парчиња облека и додатоци во најобична и во исто време најмодерна нијанса на есента.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР