Teddy bear палтата се подеднакво удобни и елегантни, а нивната главна карактеристика е големината и мекиот материјал.
Овие палта станаа главно парче во зимската гардероба и се еден од омилените стилови на многу модни блогерки и модно свесни дами.

Овој тренд, кој полека станува класичен, инспириран од плишаните мечиња, го најде својот пат од модните писти до гардеробите на сите девојки, така што забележуваме дека во постудените денови го преплавија Инстаграм.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваConde Nast Traveler: најдобри хотели за 2019 година!
Следна објаваAlexander McQueen Resort 2020: вистинска haute couture!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР