Оваа седмица во Јавна Соба:

19.11. // 20:00 – Кундалини / тајни за јогиско здравје, харизма и среќен живот
Предавање на Аба Азиз Макаја.

image

20.11. // 18:30 – Ментален фитнес
Како дел од Skopje Design week го имаме ова предавање на кое ќе зборуваме за улогата на јогата како средство за одржување на физичката и менталната хигиена.

mental fitness

20.11. // 19:00 – Иновативен фински дизајн
Отворање на изложба исполнета со мошне интересни проекти од Финска.

finski dizajn

22.11. // 17:00 – Петок после работа
Традиционално, петочки уживаме во бургер и пиво за 100 денари.

22.11

22.11. // 18:00 – Предавање: Entrepreneurship – Behind the scenes со Филип Арсов
Слушнете повеќе за предизвиците, лошите и добрите страни во претприемништвото и многу повеќе.

filip arson

22.11. // 22:00 – Македонски Шлагери
И овој петок патуваме наназад кон едно поубаво Скопје!

cover 5

23.11. // 10:00 – Od ideje do online produkta u 30 dana ili prije
Еднодневна работилница која ќе ви помогне да ги трансформирате вашето знаење, искуство, вештини и идеи во дигитален производ што ќе ви донесе пасивна заработка со месеци, години и години.

radionica

24.11. // 12:00 – Детска креативна работилница
Учиме и се забавуваме и овој викенд!

24.11.

24.11. // 21:00 – The Best Of Stand Up At Public Room
Смеење до солзи со Никола Тодороски.

image
***

27. ноември – 1. декември се денови кои ги посветуваме на креативноста и културата! Save the dates за Skopje Design Week 2019!

18.11. SDW Newsletter

Погледнете ги работилниците и презентациите кои може да ги посетите за време на фестивалот на следниот линк

***

Ви посакуваме пријатна работна седмица!

Нашето електронско известување го испраќаме на нашите омилени личности, затоа што сакаме секогаш да се информирани за интересните случувања во Јавна Соба!

Очекувајте го нашето неделно известување и следниот понеделник.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУште неколку дена до ПРВИОТ SKOPJE WHISKEY FEST
Следна објаваХедонист на годината во Македонија е Габриел Стибел
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР