15 модели на јакни кои вреди да се купат сега!

Студеното време набрзо доаѓа и сите ние ќе ги замениме своите мантили со лесни јакни, а потоа со долги и удобни капути.

Најпрактично парче  за таквата промена на температурата е јакна. Може да биде кожна и да личи на кошула или да биде во форма на волнена јакна, а најмодерната опција е спортска со џебови (оваа јакна буквално не јасоблекува Бела Хадид).

Избравме 15 најмодерни модели за есенската сезоната.

СПОДЕЛИ
Претходна објава“Kреативните индустрии како двигател на позитивни општествени промени“
Следна објаваДлабоки антилоп чевли: 10 модели за сезоната есен!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР