Моделот Кара Делевињ и Нести Гал создадоа заедничка капсула колекција, облека дизајнирана за вечерни излегувања и забави.

Колекцијата вклучува 40 артикли. Фокусот е ставен на фустани со сјајни рабови, преголеми кожени јакни, панталони и кратки јакни, кадифените блузи со обемни ракави, леопардните палта и здолништата со монистра. Колекцијата е креирана во духот на 80-тите и 90-тите: обемни рамења, смели мини должина, машки јакни, мрежи, животински и графички принтови, ланци и ремени.

Облеката е наменета за девојки со различни типови на фигури – од xs до плус-големина.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПлетени панталони за есенски денови!
Следна објаваЕн Хатавеј – елегатна трудница!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР