Кога модата и комоцијата одат рака под рака

Меките плетени панталони, кои ги истакнуваат сите облини на женската фигура, станаа ултра популарни кон крајот на 1960-тите, кога хипи трендовите почнаа постепено да исчезнуваат и буржоаскиот стил стапи на сила.

Во тоа време, стилистите и дизајнерите советуваа да се комбинираат плетени панталони со исти џемпери, ролки и елеци, а сега ние ви препорачуваме да се придржувате до истита формула.

Носете ги за време на студените денови со огромни џемпери и палта од овчја кожа, вметнете ги во високи гумени чизми и генерално, обидете се да создадете уникатен изглед.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРецепт за имунитет!
Следна објаваNasty Gal лансираше колекција заедно со Cara Delevingne!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР