Мини торбите се главен тренд во годината!

Оваа есен е совршено време за минијатурни торби. Така одлучија дизајнерите за  сезоната, презентирајќи ситни кутии за монети, клач модели и нивните микро-сестри во Париз, Милано, Лондон и Њујорк.

Големи пуф торби, слични на перници и масивни кофери, се натпреваруваат со нив.

Погледнете ги најдобрите модели од есенските колекции на најпрестижните модни куќи во фото галеријата.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИнспирација: Како се комбинираат високи чизми до колена?
Следна објава`Црвени емоции`-избрани дела на Маја Стефановска во Музеј на Град Скопје
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР