Чизмите до колена се задолжителни за секоја студена сезона

Моделите со високи пети се најпопуларни, особено оние со подебели пети кои веќе завладеаја по улиците, затоа што се одлични за секојдневните комбинации каде што треба да поминете цел ден.

Тие ја издолжуваат фигурата и му даваат на секој моден стил допир на женственост и елеганција. Исто така, тие изгледаат одлично за вечерните изгледи, особено спарени со мини здолниште или фустан.

Покрај еднобојните модели, оваа сезона, многу се популарни модели со животински принт кои се повеќе се гледаат по метрополите.

Доколку ви недостасува инспирацијата како да носите високи чизми до колена, погледнете подолу.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКаубојските чизми се хит на сезоната!
Следна објаваМини торбите и големите пуф торби се хит на есента!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР