Highlights на месец октомври:

25.-28.10. – Честитајте ни роденден
Те покануваме на 4-дневно роденденско дружење.

10

18.10. // 22:00 – Македонски шлагери
На 18ти започнува трета сезона уживање со најубавите македонски стихови.

cover 1
***

Оваа седмица имаме:

10.10. // 17:00 – Четврток после работа
Повели на предпразнино afterwork дружење!
Бургер и пиво за 100че, овој пат во четврток од 5.

11

12.10. // 21:30 – Concert : Vasil Hadzimanov Band
Оваа сабота го слушаме бендот на Хаџиманов!
Ако остануваш викендов во Скопје се надеваме веќе ја направи твојата резервација.

cover 1
***

Четворица македонски дизајнери и Public Room одат на работилница во Ротердам

OTP

Прочитајте повеќе за проектот “On the point” на следниот линк

***

Ти посакуваме пријатна работна седмица!

Нашето електронско известување го испраќаме на нашите омилени личности, затоа што сакаме секогаш да се информирани за интересните случувања во Јавна Соба!

Очекувај го нашето неделно известување следниот понеделник.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРубенс Корубин со „Ателје, радоста на сликањето“ во Чифте амам
Следна објаваЕуростандард Банка ја воведува првата припејд подарок-картичка на нашиот пазар
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР