Дизајнирана од Карл Лагерфелд и Вирџинија Вијард, како омаж на иконската 2.55… чанта.

Убавата правоаголна чанта доаѓа во три различни големини. Има метален ланец со кожа, заедно со славната копча со двојно С. Со долг ланец, торбичката може да се носи право или дијагонално преку рамото, а доаѓа со голем златен метален ланец кој нуди можност да се носи во рака. Исто така, постои и верзија на ременот, која може да се носи околу половината.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТренд боја за лето 2019 – портокалова!
Следна објаваМузејот Метрополитeн ја избра темата на следната изложба!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР