На сите модни ревии за 2019 година од Париз, Лондон, Рим и Њујорк, една од најзастапените беше портокаловата боја 

Портокаловите додатоци се идеални за создавање модерен летен стил

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДокументарец за Кјара Ферањи на филмскиот фестивал во Венеција!
Следна објаваНова хит чанта: CHANEL 19!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР