„Chiara Ferragni Unposted“

Оваа година, статистичката фирма Launchmetrics ја прогласи Киара Ферањи за најуспешна блогерка во светот.

Кјара Ферањи оствари повеќе од 18 милиони долари за време на Модните недели за сезоната пролет / лето.

Документарецот, насловен како „Chiara Ferragni Unposted“, кој ќе биде прикажан на 76-от филмски фестивал во Венеција, раскажува за нејзиниот успех во модниот и дигиталниот свет.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваГодинашната ревија на Victoria’s Secret е откажана!
Следна објаваТренд боја за лето 2019 – портокалова!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР