Оваа година нема да се одржи најочекуваната модна ревија на светот за долна облека на брендот Victoria’s Secret!

Некои мислат дека ревијата е откажана заради скандалите и падот на популарноста на брендот.

Всушност, брендот претрпе големи критики од јавноста заради незастапеност на разноликост на пистата, а во декември 2018 година, поранешниот главен директор на маркетингот Ед Разек, беше присилен да и се извинува на јавноста затоа што тврдеше дека јавноста нема интерес да гледа plus-size модели или трансродови лица на пистата.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЧестит Ден на Републиката!
Следна објаваДокументарец за Кјара Ферањи на филмскиот фестивал во Венеција!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР