За колекцијата Versace Resort 2020, Донатела Версаче најде инспирација во стилот на Дивиот запад, каубојски капии чизми, антилоп кожа и тенки врвки.

Колекцијата Versace Resort 2020 вклучува кошули и јакни со животински отпечатоци во барок стил, неонски бои, панталони, парчиња од тантела во црвена и сина боја, и фустани со нагласени раменици. Златни ланци, глава на Медуза, масивна копчиња – колекцијата е украсена со сите кодови на Versace.

Вреди да се обрне внимание на модните додатоци. На фотографиите можеме да ги видиме моделите кои позираат со минијатурни волнени чанти и чанти со змиски принт, каубојски чизми, сандали на висока пета, со врзување во западен стил.

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБлок петите се вратија во голем стил!
Следна објаваСовршени парфеми за лето!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР