На неодамна завршената Модна недела во Париз, беа прикажани прекрасни фустани кои можат да послужат како инпирација на секоја идна невеста.

Во продолжение погледнете неколку креации од познати модни дизајнери кои би биле совршен избор за денот кога ќе го речете судбоносното да.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеделна програма во Јавна Соба
Следна објаваНова уметничка соработка на Louis Vuitton!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР