Денес ве покануваме да се вратите во дваесеттите години од минатиот век и да се заљубите во малите торбички и клач моделите, украсени со оваа безтежинска декорација.

Пердувите во розова, лаванда, па дури и индиго сина се појавија во колекциите на Dries Van Noten, Loeffler Randall, Attica и многу други брендови – идеални за обожавателите на драмски додатоци. Не пропуштајте ја можноста ова лето да отидете на некоја забава со торбичка со пердуви.

Подолу се наоѓаат десетте најмодерни модели од најновите колекции …

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕлегантни сандали и папучи за танц до зори!
Следна објаваДводелните сетови и понатаму се хит!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР