Simone Rocha и Valentino ги украсија летните сандали со сите видови на пердуви кои лесно можат да го надополнат боемскиот изглед.

Oscar de la Renta се сврте кон минимализмот и ги покажа снежно белите плетени сандали со реси.

Во лето, прикривајќи од сончевите зраци, сакаме да се чувствуваме сигурно и удобно. Дизајнерите буквално ги читаат нашите мисли, па така Delpozo ги украси сандалите со елегантни панделки и фантастични машни, а Blumarine покажа модели со многу обоени камења – во такви сандали, нозете нема да ви се заморат од танцување до зори.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДизајнерката Ирина Тошева ја претстави летната колекција “Eunoia” преку артистички едиторијал со моќна порака
Следна објаваТорбички со пердуви за летни забави!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР