Топовите на едно раме направија вистински камбек ова лето. Трендот кој на пристоен начин открива малку кожа и ја истакнува клучната коска, како да е создаден за вечерните заводливи излегувања. Ова лето асиметријата е дополнително истакната  со волан и разни додатоци.

За вечерно излегување топовите со едно раме комбинирајте ги со миди и мини здолништа или палацо пантолони, а за дневни прошетки комбинирајте ги со фармерки и ленени панѕолони.

Оваа суптилна модна игра со откривање на едно раме создава максимален ефектен изглед, а како се носат ова лето погледнете во нашата галерија …

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСтил: Ова лето блеснете како Каја Гербер!
Следна објаваПрекрасен летен накит!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР