Ова лето, стилски сме подготвени да се вратиме на училиште!

Како што покажа Прада на последните ревии – старките повторно го имаат приматот меѓу патиките, ленените одела со кратки ногавици, како и шорцеви, кошули со линии и мали торби кои не враќаат во детството.

Ви препорачуваме да блеснете ова лето во костум на линии со кратки бермуди, а да го комплетирате вашиот стил со модерна торба и патики. Најинтересните парчиња кои се хит ова лето погледнете ги во продолжение, а ќе ги најдете во продавниците Скопје Сити Мол …

Блеснете како Каја Гербер на ревијата на Прада!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗошто треба да седите додека јадете?
Следна објаваХит: Блузи на едно раме и како се носат ова лето!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР