Трикотажата и хекланите модели, како кардигани и топови ќе бидат одлично дополнување на вашите омилени шорцеви и платнени панталони. Здолништата и шорцевите може да се носат со лежерни кошули, спектакуларни блузи со карнери, папучи или спортски сандали.

За оваа лето одбравме десет гламурозни модели без кои ниту една модерна дама нема да може …

 

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПлетени торби се апсолутен хит на летната сезона!
Следна објаваИзложба на графики од Илија Пенушлиски во „Акантус“
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР