Miu Miu го слави доаѓањето на летото со лансирање на нова капсула колекција  наречена Ceremony

Ѕвездата на кампањата која ја прати колекцијата е Џорџија Меј Џегер.

Новата линија се фокусира на кристални декорации, карнери и врвци како главни акценти. Можеме да ја видиме Џорџија во летни фустани, чевли Mary Jane и везени додатоци.

Nova Miu Miu kolekcija u čast letaNova Miu Miu kolekcija u čast leta

Nova Miu Miu kolekcija u čast leta

Nova Miu Miu kolekcija u čast letaNova Miu Miu kolekcija u čast letaNova Miu Miu kolekcija u čast letaNova Miu Miu kolekcija u čast leta

СПОДЕЛИ
Претходна објаваLouis Vuitton Cruise 2020 колекција со асиметрични здолништа!
Следна објаваСамостојна изложба на Кристина Зимбакова
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР