Кога футуризмот се сретнува со полетните осумдесетти …

Николас Гескиер за колекцијата Cruise 2020 Louis Vuitton повторно размислувал за 1980-тите. Главниот извор на инспирацијата на дизајнерот е многу лесно да се погоди – култните слики од филмот “Exorcist 2” кои јасно се читаат.

Основа на колекциjaта се јакни со нагласени рамења, лакирани мантили, проѕирна облека, бомбер-јакни со принт во форма на градски пејзажи, строги црни одела со панталони.

Се разбира, има игра со текстури и експерименти со форми. Кратко, широко, блузи со каменчиња и јакни од неколку материјали одеднаш (од кожа до тантела со сатен).

Asimetrične suknje i kabanice od vinila - Louis Vuitton Cruise kolekcija

Asimetrične suknje i kabanice od vinila - Louis Vuitton Cruise kolekcija

Asimetrične suknje i kabanice od vinila - Louis Vuitton Cruise kolekcija

Asimetrične suknje i kabanice od vinila - Louis Vuitton Cruise kolekcija

Asimetrične suknje i kabanice od vinila - Louis Vuitton Cruise kolekcija Asimetrične suknje i kabanice od vinila - Louis Vuitton Cruise kolekcija Asimetrične suknje i kabanice od vinila - Louis Vuitton Cruise kolekcija Asimetrične suknje i kabanice od vinila - Louis Vuitton Cruise kolekcija Asimetrične suknje i kabanice od vinila - Louis Vuitton Cruise kolekcija Asimetrične suknje i kabanice od vinila - Louis Vuitton Cruise kolekcija Asimetrične suknje i kabanice od vinila - Louis Vuitton Cruise kolekcija Asimetrične suknje i kabanice od vinila - Louis Vuitton Cruise kolekcija

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФеноменална дебитантска колекција Cruise Giorgio Armani 2020!
Следна објаваНова колекција на Miu Miu во чест на летото!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР