Познатиот моден бренд првпат ја претстави колекцијата Cruise Giorgio Armani 2020

Досега брендот не практикуваше објавување на Cruise колекцијата. И тоа се случи: првата ревија за италијанскиот бренд во овој сегмент се одржа во Токио.

Cruise колекција на Армани вклучува елегантни костими со панталони, транспарентни блузи, елегантни здолништа и фустани, како и јакни со големи копчиња.

Сочни нијанси, оригинални текстури и минималистички модни додатоци – сето тоа во најдобрата традиција на брендот.

Kako izgleda debitantska Cruise kolekcija brenda ArmaniKako izgleda debitantska Cruise kolekcija brenda ArmaniKako izgleda debitantska Cruise kolekcija brenda Armani

Kako izgleda debitantska Cruise kolekcija brenda Armani

Kako izgleda debitantska Cruise kolekcija brenda Armani

Kako izgleda debitantska Cruise kolekcija brenda Armani

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗошто треба да одите на работа со велосипед?
Следна објаваLouis Vuitton Cruise 2020 колекција со асиметрични здолништа!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР