Лежерни силуети, машки блејзери, големи џебови, минималистички кроеви, основни бои или шарени дезени – оделата се омилени на тренди девојките. Во попладневните часови, девојките носат костуми со релаксиран крој, со бели патики и мали торби, а вечерните одела се комбинираат со геометриски чанти и високи потпетици.

Меѓу фаворитите на улиците на главните престолнини на модата се: панталони и долги блејзери, како да се земени од машки гардеробер, елегантни сакоа со интересно закопчување, модели кои потсетуваат на работничките униформи на британските војници од 1950 -тите и ленени модели со појас во струкот.

Погледнете ја нашата галерија и инспирирајте се …

Street style: kako moderne žene nose odela sa pantalonama

Dominirajte u odelu – #POWERDRESSING

Street style: kako moderne žene nose odela sa pantalonama

СПОДЕЛИ
Претходна објаваMакедонски филмови во Данска
Следна објава8 причини зошто патувањето нe прави посреќни!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР