Металик – е еден од главните трендови оваа пролет

20 načina da svaki dan nosite metalik odeću

Овие алишта се совршени за создавање на вечерен стил, но не е секогаш јасно како да се носат во текот на денот. За среќа, постојат многу начини за додавање на некој футуризам и сјај на необичен изглед во оваа сезона.

Значи, можете да започнете да експериментирате со метален сјај во форма на ситни детали – торби, чевли или други аксесоари – додека девојките одеднаш можат да пробаат неколку нијанси на злато и сребро, создавајќи стил на хероина од иднината.

Модерните девојки комбинираат сребрени блузи со тексас миди здолништа и грациозни сандали, носат кожни металик панталони со бели кошули и патики …

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако модерните жени носат одела со пантолони
Следна објаваЗошто треба да одите на работа со велосипед?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР