Според Instagram, имаме нов тренд за летото, барем кога станува збор за бикините.
Underboob бикините го откриваат долниот дел од женските гради и ќе бидат омилен тренд ова лето..

Можеби мислите дека многумина ќе ве осудат дека сте ја одбрале погрешната големина, не грижете се, овој оскуден бикини изгледа одлично.

Освен underboob бикини, исто така, може да купите и underboob костими за капење со висок струк.

Многу од познатите личности полудеа  по овој тренд, меѓу нив Рита Ора.

Оваа сезона модерни се животински дезени и неонски бои кои совршено ќе го потенцираат вашиот исончан тен. Можете исто така да изберете едноставни, обични црни бикини, така што ништо друго не може да го привлече внимание од вашите гради.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објава`Ремиксувај ја својата културна стварност`-Скопје Креатива Фестивал!
Следна објаваМодерни се одела со шорцеви!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР