Related image

Нашите нови модни икони не инспирираат секој ден, а ние ги претвораме нивните стилски креации во реалност …

Пастелните бои асоцираат на топлите пролетни денови. Без разлика дали тоа е детал или цела комбинација, тие ја обележуваат пролетта.

Image result for pastel fashion summer 2019

Related image

Image result for pastel fashion summer 2019Image result for pastel fashion summer 2019

Related image

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако се носат патики на работа, состанок и свадба!
Следна објаваЛетни аксесоари за плажа од Louis Vuitton!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР