Патиките, од удобни спортски обувки се претворија во моден детал, а сега и како основна работа за создавање на модерен стил.

Ги обожуваат и сакаат првите дами, познати убавици, модели, холивудски диви.

Погледнете преку овие неколку примери како да ги носите вашите омилени патики за секој настан – од канцеларија до свадба.

На работа
Ако вашата работа не бара посебен вид на облекување, патиките совршено ќе се вклопат во стајлингот без да ја нарушат деловната репутација. Подобро е да бидете внимателни и да го одберете вистинскиот модел. Дизајнерски патики, класични бели, совршено ги надополнуваат бизнис панталоните и елегантната блуза или костум. И што е најважно, целиот ден во канцеларијата на нозете, едноставно нема да биде тешко.

Image result for sneakers for work

Image result for sneakers for work

Na posao

На свадба

Да одите на свадба со патики е храбар и свеж потег, и тоа е можно, дури и ако сте невеста. За да избегнете создавање на премногу агресивен контраст помеѓу спортските обувки и долгите вечерни фустани, изберете патики со иста боја. На пример, снежно бели не изгледаат грубо. Без разлика колку е луксузна облеката на вас, секогаш можете да изберете патики. Покрај тоа, на овој начин ќе ја добиете и титулата на најдобра танчерка на вечерта.

Image result for sparkly sneakers for wedding

Image result for sneakers for wedding

 Za venčanje

За забава
Ако неонските бои, популарни во минатата и оваа сезона, изгледаат премногу силни за вас, препуштете им се барем на сјајните патики. Комбинирајте ги со фармерки или миди здолништа и топови. Масивните патики или модели со оригинални отпечатоци ќе се вклопат во секој изглед и ќе станат главен додаток – кога станува збор за забава, но не и важен состанок со колегите.

Za zabavu

Image result for sneakers for party

За состанок, креирајте романтичен стил со удобни патики или носете патики со секси фустани.

 Za sastanak

Неделен ручек со пријателите – комотно и откачено.

Related image
Posao, sastanak, svadba: kako nositi patike ove sezone

СПОДЕЛИ
Претходна објаваХИТ: “tie-dye”- најмодерна летна графика!
Следна објаваПролетен тренд: Пастелни бои!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР