Михаил Корубин ја одржа својата прва самостојна изложба во Њујорк. Македонскиот уметник ја доби поддршката од неговата сопруга Каролина Гочева.

Славниот пар сподели фотографии од изложбата во галеријата „MC“, каде присуствуваа и неговиот брат Дамјан со девојката Фросина, Дуке Бојаџиев и Исмаил Лумановски.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваJ.Lo е прогласена за модна икона во 2019 година!
Следна објаваПромовиран првиот интерактивен водич за Скопје – Здраво Скопје
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР