Дизајнерите се сигурни дека омилените женски додатоци – торбите, оваа сезона имаат  “илјада лица”, а уште поважно, дека повеќето од хит моделите можат да си ги дозволат и дамите со поскромни приходи. Но, тоа не е сè …

Трендовската торба може се крие во орманот на вашата баба, а може да се изработи и дома: потребно е само малку вештина, труд и имагинација …

Хеклани крошет чанти и ранци

heklano, slamnato

Префинет винтиџ

vintage

Кружни и гламурозни

glamurozno okruglo

Некои нови форми

novi oblici

Големи торби

velike vs male

Минијатурни торби

velike vs male

Неизбежните школки

skoljke

Проsирна пластика

providna plastika

Околу врат и колкот …

oko vrata, pojasa

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНова летна капања на Louis Vuitton!
Следна објава7 модели на обувки за пролет /лето 2019!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР