Во последните неколку години Кина станува една од најважните дестинации каде се пласираат новите модни дизајнерски имиња. Шангај со своите 22 милиони жители е центарот на сите најважни модни случувања.

Ming Ma е новото име кое за неполна година од своето појавување на модното небо, силно блесна, освојувајќи ги и публиката и модната критика. Со своите модни креации овој млад дизајнер внесе нова свежина која беше и како потребна во модниот бизнис.

Во продолжение погледнете ги неговите креации!

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПет најголеми модни трендови за 2019!
Следна објаваНова летна капања на Louis Vuitton!
Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!! Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР