Vera Wang kampanja za proleće/leto 2019

Вера Ванг се враќа назад во студиото за својата кампања пролет-лето 2019 …

Во главната улога е моделот Сара Грејс Валерштет, а креациите на славната дизајнерка кои се декорирани со тантела силно се истакнуваат наспроти сивата позадина.

Фотографирана од познатото дуо, Инез и Винуд, модната ѕвезда позира во елегантни парчиња, стилизирани од Панос Џиапанис.

Кога станува збор за убавината, Шон беше задолжен за косата, Фулвија Фароли за шминката и Џина Вивијано за маникирот.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваTimberland – Brooklyn фото-натпревар
Следна објава`Баухаус`,спој на естетското со функционалното, еден век од своето постоење!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР