Image result for modne novosti 2019

КОИ МОДНИ ТРЕНДОВИ ЌЕ ВЛАДЕАТ НА ПРОЛЕТ И ЛЕТО ВО 2019?

Денес, ќе ви претставиме некои од трендовите што ќе имаат значително влијание врз изборот на нашата гардероба оваа пролет и лето.

Се разбира, постојат и парчиња што веќе ги имаме во плакарот, но не сме сигурни дали некогаш ќе ги носиме, но ако добро се комбинираат стануваат шик, погледнете …

Животински принт

Беж боја

Јарки бои

Неон

Реси

СПОДЕЛИ
Претходна објаваCELINE – есен/зима 2019 на модната недела во Париз!
Следна објава~Елегии за Тебе ~ Koчо Рацин
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР