Следејќи ја неговата дебитантска колекција полна со младешки креации подготвени за забава, Hedi Sliman овој пат имаше сосема поинаков фокус …

За својата нова модна ревија за Celinе, есен / зима 2019 година, тој се фокусираше на женствени парчиња, тесни блејзери, плисирани миди здолништа и капути од вештачко крзно.

Моделите кои особено привлекоа внимание се тесните фармерки, џемпери со ролки и кожни јакни.

Celine na nedelji mode u Parizu

Палетата на бои најмногу е фокусирана на неутралните тонови на сива, беж, црна и камел бои. Чизми над колена од кожа како и шалови со дезени.
Celine na nedelji mode u Parizu

Пилотски очила, ремени и капи со широки ободи, беа претставени како совршени модни додатоци.

За финалните модели, Sliman одбра фустани украсени со штрас и наметки.

Celine na nedelji mode u ParizuCeline na nedelji mode u ParizuCeline na nedelji mode u ParizuCeline na nedelji mode u ParizuCeline na nedelji mode u ParizuCeline na nedelji mode u ParizuCeline na nedelji mode u ParizuCeline na nedelji mode u ParizuCeline na nedelji mode u Parizu

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДали феминистките овој пат претераа? Поднесено барање за искоренување на „мен“ од зборот „менструација“
Следна објаваМодни трендови за пролет/лето 2019!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР