Фенди му оддаде почест на Карл Лагерфелд, презентирајќи ја неговата колекција на Модната недела во Милано.

Карл Лагерфелд од 1965 година креираше за италијанската модна куќа Фенди, па затоа овогодишната ревија беше посветена во негова чест.

Новата колекција на Фенди зрачи со женственост, а целото внимание се фокусира на деталите, како што се внимателно дизајнираните јаки.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКарим Рашид дизајнира за брендот Кросно!
Следна објаваМодните критичари го избраа најубавиот фустан на доделувањето на Оскарите!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР