Моделот во подем, Primrouz Archer, е единствената sвезда во кампањата на Marc Jacobs за пролет-лето 2019 година 

Миленичката на Стивен Мејзел (американски фотограф), позираше во уникатните и шарени модели. Таа ги покажа своите движења носејќи предимензионирани одела, фустани со ризи и блескави чорапи. Гвидо Палау беше задолжен за нејзината прекрасна кадрава коса, додека Пет Мекграт беше генијалката задолжена за нејзината шминка.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПромовирана `Монографијата 30 години Поетска Ноќ во Велестово`!
Следна објаваИнспиративна убавина – Маракеш!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР