Повеќе пати сме видели чевли кои предизвикале вистинска треска низ целиот свет …

Станува збор за модели кои блескаат во различни бои на секој чекор, како и оние кои емитуваат музика додека чекорите.

Шаика Ал Али, дизајнерка на чевли од Дубаи, креираше слична идеја, која не е премногу наметлива, но сигурно е привлечна. Дамите кои го сакаат гламурозниот и одважен животен стил, сега можат да поседуваат парче од Дубаи и секогаш да го носат со себе.

Dubai pod vašim nogama

Дваесет и четири-годишната дизајнерка од Емиратите е творец на Kuthub чевлите со високи потпетици, кои се изработени од студио Gasah. Тие се направени од црна ПВЦ база, со потпетица од луцит, исполнети со песок од пустината во Дубаи.

Dubai pod vašim nogama

Инспирирани од дините на нејзината татковина, овие чевли се продаваат по цена од 315 долари, а може да се најдат и на сајтот на нејзиното студио. Ако чекате околу еден месец, ќе има повеќе опции и бои.

Dubai pod vašim nogama

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМоќна феминистичка порака на Серена Вилијамс на Супер Боул!
Следна објаваСпецијална DIOR колекција во чест на Кинеската Нова година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР