Како дел од одбележувањето на Кинеската Нова Година, на 5 февруари, брендот Dior презентираше специјална капсула колекција со одбрани парчиња кои повторно добија третман со мотивот Toile de Jouy …

Specijalna Dior kolekcija u čast Kineske Nove godine

За оваа специјална прилика, креативниот директор на брендот ” Dior”, Марија Грација Kјури, повторно го реинтерпретирaше материјалот “Toile de Jouy”, кој процвета на само нејзин начин. Нејзиниот избор е симболичен и нè асоцира на љубовта што Кристијан Диор ја негувал кон оваа боја, како и неговата фасцинација со цвеќињата.

Specijalna Dior kolekcija u čast Kineske Nove godine

Specijalna Dior kolekcija u čast Kineske Nove godineSpecijalna Dior kolekcija u čast Kineske Nove godineSpecijalna Dior kolekcija u čast Kineske Nove godineSpecijalna Dior kolekcija u čast Kineske Nove godineSpecijalna Dior kolekcija u čast Kineske Nove godineSpecijalna Dior kolekcija u čast Kineske Nove godineSpecijalna Dior kolekcija u čast Kineske Nove godineSpecijalna Dior kolekcija u čast Kineske Nove godine

Specijalna Dior kolekcija u čast Kineske Nove godineSpecijalna Dior kolekcija u čast Kineske Nove godineSpecijalna Dior kolekcija u čast Kineske Nove godineSpecijalna Dior kolekcija u čast Kineske Nove godineSpecijalna Dior kolekcija u čast Kineske Nove godine

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДубаи под вашите нозе!
Следна објаваНовиот Audi Q3 ја доби наградата „Best Cars 2019“
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР