Гучи ја ангажираше Лана Дел Реј како заштитно лице на нивниот нов мирис Gucci Guilty pour Femme.

На оваа фантастична пејачка и се придружи и актерот Џаред Лето во печатената кампања и филм, кој го изработи Глен Лухфорд. Инспирирана од седумдесеттите години, Лана на себе носи зелен ансамбл со детали од монистри, додека Џаред е облечен во кадифен блејзер.

Од ресторанот, во кој се појавува Кортни Лав, до фризерскиот салон и продавница за храна, Лухфорд креираше вистинска фантастична сцена. Кристофер Симондс работеше на уметничкиот правец за ова снимање, со креативната соработка на Алесанд Микел.

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеон-розова е хит боја на сезоната!
Следна објава Alicia Keys ќе ја води церемонијата на доделувањето на Grammy наградите!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР