Право од модната писта која нè воодушеви со своите луксузни хипи-креации, Chloe Spring / Summer 2019 кампањата повторно е фокусирана на принтови и филм …

Кампањата ја работеше модниот експерт, Стефан Мејсел, а ѕвездите се моделите Хана Фергусон, Иман Хамам, Каролина Бургин и Рајан ван Ромпеј.

Уметничкиот директор на брендот, Наташа Ремзи-Леви, сакаше да ја претстави женската утопија во новата сезона. Медитеранската средина совршено се совпадна со ретро моделите, проsирните фустани и фантастичниот накит.

Проверете го тизерот за претстојниот филм на оваа кампања, а целосната верзија ќе биде претставена на 21-ви јануари.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЈапонскиот крал на рибите купи туна за 3,1 милиони долари!
Следна објаваЧизми кои ќе ги носиме до крајот на зимата!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР