Чизмите инспирирани од деведесеттите години се исклучително популарни во последните неколку сезони.

Особено “kombat” чизмите, како познатите и препознатливи Dr. Martens кои ги гледаме се повеќе во стајлингот на познатите дами и street style sвездите. Тие се разновидни и лесно се комбинираат со голем број различни модни комбинации, без оглед на личниот стил.

За наша среќа, многу луксузни и high-street модни куќи ги претставија своите верзии на овие “војнички” чизми кои се одлични за студените денови, а во исто време се со модерен изглед.

Избравме неколку модели …

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЖенствена утопија во новата кампања на Chloe!
Следна објаваВенчаници: 4 најголеми трендови во 2019 година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР