Луксузниот бренд Прада ни нуди уште еден увид во својата ресорт колекција за 2019 година, лансирајќи ја Augemented Sunset кампањата …

Фотограф е познатиот Вили Вандерпери, а сликите беа создадени во њујоршкото седиште на познатиот италијански бренд.

Црвените ѕидови од плексиглас послужија како црвено зајдисонце, пред кои позираа моделите Кики Вилемс, Анок Џаи, Џулија Нобис, Меган Колисон, Ариел Николсон, Мика Аргањараз и Аманда Марфи.

Стилистка на снимањето е Оливија Рико, а плетените џемпери, кожните чанти и живите нијанси ја комплетираа фантастичната сезонска понуда.

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКафуле во Токио управувано од роботи!
Следна објаваСовршени години за стапување во брак!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР