Модната куќа Alexander Wang ни ja претстави кампањата за колекција 1 Drop 2 која ја фотографираше Brian Capoci.

Фотографиите се снимени пред розова позадина, а ѕвездите на кампањата беа Anok Jai и Sohun Jung.

Фотографиите на кампањата ја продолжуваат модната приказна која започнува со првиот дел од колекцијата и јуниското издание.

Облеката е инспирирана во винтиџ стил, а на фотографиите можете да видите хеланки со нивнто лого, комплети и детали како што се нитни, безопасни и шилци.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСупер свирки и предновогодишно расположение на максимум!
Следна објаваICEBERG – колекција есен 2019!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР