Како Англичанец кој живее во Ломбардија од своето назначување како креативен директор на “Iceberg Fashion”, во 2015 година, Џејмс Лонг го прифати животниот стил на Милано, па дури и со пријателите ја дели куќата во старото село на Алпите.

“Сето тоа се сведува на учење како живеат Италијанците и како нивниот животен стил се вклопува со мојата лондонска панк култура”, рече тој. “Колекцијата есен 2019 година е инспирирана токму од жената која работи во канцеларија во Милано од девет до пет во работните денови, а потоа брза на забава во  планините во текот на викендот”.

Колекцијата е изработена од спортски парчиња со поп вибрации кои дизајнерот ги фаворизира. Puffer и скијачките јакни во светли бои се украсени со црвено-бели  шарени мотии, “плетен слалом”, а се дизајнирани во италијански стил, додека брилијантната графика и логоа даваат на црните тренерки им даваат  неопходен apres-ski гламур.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваAlexander Wang: модна кампања – 1 Drop 2!
Следна објаваШик лустери за секој стил!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР