Празничната декорација не треба да се сведува само на елката и декоративните венци, бидејќи во вашиот дом можете да направите повеќе за да ја внесете магичната атмосфера …

Галериските ѕидови се многу популарна декоративна идеја за домовите, а за време на новогодишната сезона, можете да ги замените вашите редовни слики и уметнички дела со дела инспирирани во празничен дух.

Тоа може да бидат различни знаци или уметнички дела со празнични теми, свечени натписи, украси или зимзелени растенија, венци и фотографии со празнична тема.

Количината на декорацијата, како и боите и шаблоните кои ќе ги користите, се целосно предмет на ваш избор.

Во нашата галерија можете да видите неколку идеи за кујната, дневната, спалната соба и купатилото … нека ве инспирираат, а потоа фрлете се на работа.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСо Критичка култура низ филмови завршува фестивалот КРИК 03
Следна објаваНова “GUCCI GOTHIC” кампања!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР