Иако секогаш ќе имаме посебно место во нашите срца за класичната новогодишна и божиќна декорација, но оваа година сите сме за нова, свежа и иновативна празнична декорација.

Модерното божиќно украсување го поврзуваме со едноставност, минимализам и убавина (мислиме на скандинавски стил). За минималистичкото декорирање на домот користете материјали како бакарот кој е еден од трендовските модерни материјали кои  добро функцонираат во секој дом, или пак користете златна боја која дава елеганција и притоа изгледа скапоцено.

Исто така за овогодинешното новогодишно и божиќно украсување не мора да купувате нови украси, можете да ги искоистите старите, но, на друг, иновативен начин и да создадете бајковито катче во домот.

Доколку барате идеи за новогодишна декорација, ние ви ги предлагаме овие модерни декоративни идеи кои можете да го искористите во вашиот дом оваа година.

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објава„Младешка осаменост“ – хибридниот документарец на Клер Симон во кината низ Македонија
Следна објаваНајдобри спа дестинации во Европа!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР