Празниците пристигаат, а со нив и празничните кампањи на светските модни брендови.

Изгледа дека сите светски модни брендови се тркаат, кој ќе има поубава и поинтересна празнична кампања. Сè свети од гламур и празнична атмосфера, која има за цел да ги натера купувачите да тргнат на шопинг во празничен манир.

Moschino ни ја претставува кампањата Teddy Holiday 2018, која го става крзненото мече во центарот на вниманието како како маскота.

Погледнете го и видеото подолу …

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТренди и декоративни перници за 2019 година!
Следна објаваКолекцијата Valentino pre fall 2019 претставена во Токио за прв пат!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР